13 lutego br. na Stoku „Polczakówka” w Rabce-Zarytem miała miejsce Jubileuszowa X edycja Narciarskich Zawodów Mostowców.

Zawody, zainicjowane w 2006 roku i organizowane każdej prawdziwej zimy przez spółkę ASIS Sp. z o.o., odbywają się pod honorowym patronatem przewodniczącego Oddziału Małopolskiego Związku Mostowców RP, obecnie Franciszka Bartmanowicza.

Jeszcze na kilka dni przed zawodami pogoda wyglądała na wiosenną, jednak przybyłe w odpowiednim czasie ochłodzenie i opady śniegu zdecydowanie poprawiły warunki na stoku i w dniu zawodów uczestnicy mogli oddać się białemu szaleństwu.

Formuła tegorocznych Jubileuszowych X Narciarskich Zawodów Mostowców różniła się nieco od poprzednich edycji. Oprócz corocznej konkurencji slalomu gigantu rozgrywanej w różnych kategoriach wiekowych po raz pierwszy wprowadzona została klasyfikacja drużynowa. Ta decyzja organizatorów jest formą uhonorowania tych podmiotów, które od lat są obecne na zawodach i regularnie wystawiają liczną reprezentację. Punktacja drużynowa była ustalona w oparciu o połączenie wyników indywidualnych zawodników oraz liczebności całej drużyny.

I tak zwycięzcą w kategorii drużyn w Jubileuszowych X Narciarskich Zawodach Mostowców została firma Skanska reprezentowana przez 11 zawodników. Miejsce II zdobył organizator zawodów – firma ASIS, która wystawiła 10 zawodników, natomiast na miejscu III uplasowała się 6-osobowa drużyna Mostów Katowice. Ponadto po raz pierwszy w historii zawodów swoje umiejętności mogli zaprezentować snowboardziści. W tej kategorii najlepszy okazał się Daniel Korus reprezentujący firmę Skanska.

Na zakończenie zawodów Kazimierz Piwowarczyk wręczył w imieniu przewodniczącego Oddziału Małopolskiego Związku Mostowców RP puchar dla najlepszego zawodnika reprezentującego ZMRP – Roberta Jakubiaka. Zwycięzcom poszczególnych kategorii zostały wręczone dyplomy i puchary, a wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami.

Sprzyjająca pogoda, wymagające warunki narciarskie, profesjonalna organizacja zawodów oraz doping kibiców sprawiły, że impreza przebiegała w emocjonującej i radosnej atmosferze, będąc polem nie tylko sportowej rywalizacji, ale także dalszej integracji środowiska mostowców.

Organizatorzy imprezy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom i gratulują zwycięzcom!

Miejsce II: Wiktor Polaczek, GDDKiA – czas 0:28,81 min
Miejsce III: Adam Kostyński, Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej – czas 0:28,89 min