3 marca 2016 r. w Warszawie tradycyjnie już w Centrum Olimpijskim Polskiego Komitetu Olimpijskiego odbyła się finałowa gala XIII edycji Znaku Jakości „Dobry Beton”.

Znak Jakości „Dobry Beton” jest przyznawany od 2003 roku przez Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego w Polsce za profesjonalizm, z jakim wytwórnie betonu towarowego realizują swoje działania.

Certyfikaty wręczane przez SPBT zaświadczają, że dana firma spełnia najwyższe standardy branżowe w zakresie organizacji i technologii produkcji, obsługi klienta oraz ochrony środowiska naturalnego.

W podsumowaniu ostatniej edycji Znaku Jakości „Dobry Beton” członkowie Kapituły stwierdzili, że taka wielostopniowa kwalifi kacja przyniosła uczestniczącym zakładom jeszcze jedną korzyść. Zarówno w tych wytwórniach, które znak otrzymały, jak i tych, które z jakiegoś powodu nie przeszły pozytywnie weryfi kacji, obserwuje się stałe dążenie do doskonalenia – nie tylko jakości oferowanych produktów, lecz także do poprawy sfery organizacyjnej wytwórni.

Korzyści dla laureatów kampanii „Dobry Beton” są wielorakie. Przede wszystkim dzięki wyróżnieniu zyskują prestiż i uznanie w oczach branży. Stają się atrakcyjniejszymi, bardziej wiarygodnymi partnerami dla wykonawców robót budowlanych. Otwiera się przed nimi droga do współpracy z najlepszymi, największymi i najbardziej wymagającymi przedsiębiorstwami budowlanymi oraz inwestorami, oczekującymi produktu o ustabilizowanej, zgodnej ze specyfikacją jakości oraz niezawodnej logistyki.

W tym roku do finału przeszło 18 wytwórni. 6 z nich dołączyło do elity posiadającej znak jakości. Pozostałe utrzymały dotychczasowy wysoki poziom dbałości o klienta i o środowisko naturalne oraz wysoką jakość oferowanego produktu. Debiutanci oprócz certyfi katu otrzymali również pieczęcie, którymi mogą oznaczać dokumenty handlowe. Jedna z firm została uhonorowana specjalną statuetką za osiągnięcia i innowacje. Kapituła Znaku postanowiła uhonorować tym wyróżnieniem: Ren-Bet Sp. z o.o. – „za opracowanie i wdrożenie do produkcji technologii betonu architektonicznego GRC, jako przykład innowacji w budownictwie”.

Lista wytwórni nagrodzonych po raz pierwszy (certyfi kat przyznawany na 2 lata):
– Bytom, Górażdże Beton Sp. z o.o.
– Chorzów, Górażdże Beton Sp. z o.o.
– Giżycko, Trans-Żwir Jan Kitowicz.
– Pruszków, PPMB BOSTA BETON Sp. z o.o.
– Warszawa, CEMEX Polska Sp. z o.o.

Wytwórnie prolongujące wyróżnienie na 4 lata:
– Chojna, Grupa LafargeHolcim.
– Gorzów Wlkp., Grupa Lafarge-Holcim.
– Głogów, BT TOPBETON Sp. z o.o.
– Kościerzyna, CEMEX Polska Sp. z o.o.
– Kraków, GENERAL BETON POLSKA Sp. z o.o.
– Legnica, BT TOPBETON Sp. z o.o.
– Lublin, CEMEX Polska Sp. z o.o.
– Ostrołęka, CEMEX Polska Sp. z o.o.
– Ostróda, Staniszewscy Beton Sp.j.
– Świętochłowice, Grupa Lafarge-Holcim.
– Tczew, Grupa LafargeHolcim.