Jak podaje GDDKiA Oddział w Gdańsku, została podpisana umowa na przebudowę mostu w Miastku w ciągu drogi krajowej nr 20. Nowa przeprawa ma być gotowa do końca września br.

Jak czytamy na stronie gdańskiego oddziału GDDKiA, 22 kwietnia 2016 r. została podpisana umowa na realizację przebudowy mostu przez rzekę Studnicę wraz z odcinkiem drogi krajowej nr 20 od skrzyżowania ul. Szewskiej z ul. Konstytucji 3 Maja (włącznie ze skrzyżowaniem) do istniejącego ronda na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 20 i 21.

W ramach inwestycji zostanie rozebrany istniejący most o długości 46,4 m, a na tym miejscu powstanie nowy obiekt złożony z trzech prefabrykowanych łuków żelbetowych o rozpiętości 9,45+15,50+9,45 m wraz z murem oporowym podtrzymującym nasyp. Mur będzie obłożony okładziną kamienną, a więc będzie trwały i atrakcyjny wizualnie dla mieszkańców Miastka. Długość odcinka drogi krajowej podlegającej przebudowie wyniesie 187,2 m.

Inwestycja potrwa do końca września br. Wykonawcą jest firma Skanska SA. Koszt robót budowlano-montażowych wynosi 3,967 mln zł.

Źródło: GDDKiA Oddział Gdańsk