W sobotę (16 lipca) nastąpi oficjalne otwarcie nowej kładki w Mikołajkach nad przesmykiem łączącym jeziora Tałty i Mikołajskie. Efektowną inwestycję na Mazurach zrealizowała firma „Gotowski”.

Kładka powstała w miejscu starej konstrukcji. Nowy pochylony pylon tworzą dwa elementy przypominające dwie litery „I”. Pomost z pylonem łączy 8 par want. Konstrukcja może kojarzyć się z bojerami, czyli jednostkami poruszającymi się po zamarzniętych taflach jezior, napędzanych siłą wiatru.

- Kładkę udostępniliśmy pieszym zgodnie z umową, z końcem czerwca – mówi dyrektor d.s. realizacji kontraktów w firmie „Gotowski”, Paweł Pietraszak. – Jednak wystąpiła jeszcze konieczność wykonania prac dodatkowych, które się kończą. Musieliśmy wykonać część nowych balustrad oraz wyremontować mury oporowe, które nie były ujęte w projekcie. Efekt, który osiągnęliśmy, sprawia nam dużą satysfakcję. Wizualizacje nie oddawały tego, jak w rzeczywistości prezentuje się ten obiekt po zakończeniu prac. Szczególnie warto zobaczyć go po zmroku, gdy działa iluminacja.

Prace w Mikołajkach obejmowały nie tylko budowę nowej kładki. Powstały też nowe schody na dojściach do kładki i wbudowano platformy windowe umożliwiające swobodny dostęp osób niepełnosprawnych. Inwestycja kosztowała blisko 6,5 mln zł.

Oficjalne otwarcie konstrukcji zaplanowano na sobotę, 16 lipca, o godzinie 22:40. Otwarcie poprzedzą także koncerty.

Inwestor:
• Miasto Mikołajki
Wykonawca:
• Firma „Gotowski”

Źródło tekstu oraz zdjęć: Firma „Gotowski”