21 lipca 2017, w godzinach wieczornych – około 22: 00 – otwarty zostanie most Śląsko- Dąbrowski, na który powrócą autobusy i samochody.

Nowe – wygodniejsze i bezpieczniejsze przystanki, powstały na wzniesionych przy Starym Mieście platformach, których budowa właśnie dobiegła końca. Dzięki takiemu rozwiązaniu pasażerowie nie będą wsiadać do tramwaju z jezdni, co znacznie podniesie poziom bezpieczeństwa. Aktualnie trwają jedynie prace wykończeniowe w obrębie torowiska. Platforma przystankowa, która połączona jest z chodnikiem, łączy przystanki tramwajowy i autobusowy. – Będziemy obserwowali, czy to rozwiązanie się sprawdza – mówi Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy. – Będziemy chcieli takie przystanki zrobić także w innych miejscach, np. na ul. Stawki.  

Infrastruktura w otoczeniu przystanków również została odpowiednio przygotowana. Wyremontowano chodnik - który wyposażono w wyprofilowany krawężnik, przystanki wyposażono w nowe wiaty, a Tramwaje Warszawskie wymieniły nawierzchnię trambuspasa i wykonały w nowej technologii ok. 50-metrowy testowy odcinek nawierzchni. Nowa testowana nawierzchnia jest betonowa i zespolona ze zbrojeniem płyty mostu.


Źródło: http://www.um.warszawa.pl
Fot.: http://www.um.warszawa.pl