W Szczecinie odbyło się spotkanie robocze z przedstawicielami firm, których oferty zakwalifikowały się do drugiego etapu przetargu

W Miejskiej Bibliotece Publicznej, w Szczecinie, odbyło się spotkanie robocze z przedstawicielami firm, których oferty zakwalifikowały się do drugiego etapu przetargu mającego na celu wyłonienie wykonawcy zadania, jakim jest usprawnienie połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Wolin i Uznam.
Na spotkaniu pojawił się Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz, w charakterze gospodarza oraz jego zastępca Barbara Michalska, a także przedstawiciele Wydziału Inżyniera Miasta, bezpośrednio pracujący przy przygotowaniu inwestycji oraz szczecińskiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, który prowadzi procedurę przetargową.

W przebiegu spotkania omówiono zagadnienia związane zarówno z zarządzaniem projektem, jak i nadzorem nad jego przebiegiem. Szczegółowo omówiono również samo przedsięwzięcie wraz z wynikami badań gruntowo – wodnych, a także inne zadania inwestycyjne, które mają towarzyszyć realizacji projektu.

- To robocze spotkanie jest kolejnym krokiem, który przybliża nas do realizacji budowy tunelu – mówi Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. - Mamy nadzieję, że już wkrótce dojdzie do wyłonienia wykonawcy i rozpoczęcia samej inwestycji.

Wykonawca wyłoniony w przetargu, będzie miał 50 miesięcy na wykonanie inwestycji w systemie „Projektuj i buduj”.


Źródło: UM Świnoujście [http://www.swinoujscie.pl]
Fot: UM Świnoujście