Remont prowadzony na Moście Cłowym w Szczecinie dobiega końca i niebawem nastąpi jego otwarcie

Remont prowadzony na Moście Cłowym w Szczecinie dobiega końca i niebawem nastąpi jego otwarcie, jednak z udogodnień, jakie przyniesie nowa przeprawa, będą mogli korzystać na razie jedynie piesi, rowerzyści oraz pasażerowie komunikacji miejskiej.

Po zakończeniu aktualnie wykonywanych prac nawierzchniowych, podjęte zostaną próby obciążeniowe, planowane na dzień 1 sierpnia. Z informacji, jakie przekazał rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie- Szymon Wasilewski- już 3 sierpnia nastąpi otwarcie mostu, jednak na razie jedynie dla pieszych, rowerzystów oraz dla komunikacji miejskiej. Ruch samochodowy natomiast będzie możliwy w połowie sierpnia. Ostateczne zakończenie prac, zgodnie z harmonogramem przypada na wrzesień.
- O tymczasowym niedopuszczeniu mostu dla aut (zarówno osobowych, jak i ciężarowych) zadecydował fakt, że na miejscu wciąż prowadzone będą prace budowlane i wykończeniowe. W lipcu ich delikatne spowolnienie było spowodowane około 10 dniami intensywnych opadów, które uniemożliwiały wykonawcy realizację tego etapu w zaplanowanym tempie – tłumaczy Wasilewski.
Most Cłowy w maju 2016 roku uległ poważnej awarii – uszkodzeniu uległa konstrukcja, co było powodem podjęcia decyzji o kapitalnym remoncie obiektu. Prace związane z inwestycją, której łączny koszt 18,6 mln zł,  prowadzone są przez konsorcjum firm Vistal Gdynia i Victal Infrastructure.

Źródło: www.wszczecinie.pl - materiały prasowe
Fot.: www.wszczecinie.pl - materiały prasowe