Most, który powstał na ulicy Piastowskiej w Rudzie Śląskiej, zastąpił przestarzały już obiekt

Inwestycja, której koszt wyniósł 1,4 mln zł, zakończyła się i w dniu 31.07.2017 roku, nowa przeprawa nad potokiem Julka została oddana do użytku dla ruchu samochodowego i pieszego. W toku prowadzonych prac, dokonano także przebudowy przylegającego do mostu fragmentu ulicy, a ponadto, część zlikwidowanej już linii torowiska została ostatecznie rozebrana i usunięta.
- Wybudowany na początku XX wieku przepust był w bardzo złym stanie technicznym, a na dodatek miał zbyt mały przekrój. To inwestycja bardzo ważna dla bezpieczeństwa kierowców oraz dla mieszkańców pobliskich posesji, które bywały zalewane po intensywnych opadach deszczu – mówi prezydent Grażyna Dziedzic.
Dane techniczne mostu to: długość – 12 m, szerokość – 16 m.

 – Został zbudowany z elementów prefabrykowanych i posadowiony na palach wierconych o średnicy 80 cm – informuje Jacek Otrębski z Wydziału Dróg i Mostów UM. – Nowy obiekt ma światło poziome dwukrotnie większe od istniejącego tam wcześniej przepustu – podkreśla. Inwestycja objęła również przebudowę przylegającej do mostu części ul. Piastowskiej o długości ok. 100 metrów, w tym budowę ciągu pieszo-rowerowego.

Dodatkowym aspektem prac modernizacyjnych, będzie przebudowa kanalizacji deszczowej ze zbiornikami retencyjnymi, przebudowa jezdni wraz z chodnikami, budowę drogi rowerowej, montaż nowego oświetlenia, przebudowa mostu nad rzeką Bytomką, a także przebudowa infrastruktury kolidującej. Prace z tym związane planowane są na I kwartał 2018 roku.


Źródło:
http://www.rudaslaska.pl/ruda-slaska/aktualnosci/2017/07/31/most-na-ul-piastowskiej-gotowy/