Właśnie zakończyła się inwestycja związana z budową mostu nad osuwiskiem w Kąclowej i odbudową drogi wojewódzkiej nr 981.

 

Ponad rok trwała budowa prawie stumetrowej estakady, stabilizacja osuwiska oraz odbudowa drogi na trasie z Grybowa do Krynicy-Zdrój. Zrealizowana inwestycja znacznie skróci czas przejazdu pomiędzy tymi miejscowościami, a także poprawi komfort oraz bezpieczeństwo podróży. 

 

To kolejna inwestycja, dzięki której poprawi się nie tylko komfort jazdy, ale też bezpieczeństwo wszystkich podróżujących po Małopolsce – mówi Leszek Zegzda z zarządu województwa. – Estakada w Kąclowej to jednak tylko jedna z wielu inwestycji drogowych realizowanych przez samorząd województwa. Od kilku lat Województwa Małopolskiego realizuje bowiem największy w historii plan budowy dróg – w sumie do 2023 r. w całym regionie powstanie 14 nowych obwodnic miast, rozbudujemy też prawie 300 km dróg wojewódzkich, a zmodernizujemy kolejnych 84 km. To bez wątpienia imponujące liczby, ale i konkretne rezultaty, z których korzystają wszyscy Małopolanie – dodaje.

Ponad dwoma osuwiskami powstała imponująca estakada o długości 96,5 m, most o szerokości 15 m i nośności 50 ton. Ponadto osuwisko, które znajduje się poniżej estakady, zostało specjalnie zabezpieczone, a sąsiednie drogi (gminna i wojewódzka) zostały odnowione. Całkowity koszt inwestycji to ponad 14,7 mln zł, w tym dotacja z budżetu państwa wyniosła 10,9 mln zł. Pozostałe środki pokrył budżet województwa. Wykonawcą robót była firma Skanska.

 

Źródło: http://www.rynekinfrastruktury.pl