18 grudnia w obecności Andrzeja Adamczyka, ministra infrastruktury i budownictwa, GDDKiA podpisała umowę z Budimexem na realizację kolejnych dwóch odcinków S3.

- To kolejny krok milowy do realizacji drogi życia dla portów w Świnoujściu i Szczecinie, i dla polskiej racji stanu - mówił przed podpisaniem umowy wojewoda zachodniopomorski, Krzysztof Kozłowski.
Pierwszy odcinek ma długość 22 km - jest budowany od podstaw i połączy Brzozowo z Miękowem. Drugi o długości 19 km połączy Miękowo z Rzęśnicą.
Obecny na uroczystości minister Adamaczyk ujawnił, że zapadała decyzja o budowie zachodniego obejścia Szczecina wraz z przeprawą w Policach - Świętej. 
- Gdy byłem w Szczecinie po raz pierwszy jako minister, marszałek Joachim Brudziński przybliżył mi ważkość tego projektu dla Szczecina i Polic - przyznał Andrzej Adamczyk. - I przekonał do jego realizacji i ważności dla regionu.
Marszałek Brudziński przypomniał, że Jarosław Kaczyński zawsze mówił o zrównoważonym rozwoju państwa, w przeciwieństwie do forsowanej przez PO wizji polaryzacyjno-dyfuzyjnej.
- Pamiętam, gdy w 2006 r. byliśmy w Siemiatyczach, już wówczas mówił o istotnej roli przyszłych dróg S19 i S3 dla wschodniej i zachodniej części Polski - przypomniał. - A dziś tamta wizja jest realizowana.
 
Źródło: http://www.gs24.pl/