W Kanadzie w ciągu najbliższych pięciu lat wykonanych zostanie szereg prac remontowo-budowlanych wyłącznie dla obiektów mostowych.

Hartland Covered Bridge, najdłuższy (391 m) na świecie most kryty znajduje się w Kanadzie nad rzeką Saint John i łączy Hartland z Somerville w prowincji Nowy Brunszwik. Do użytku został oddany ponad 35 lat temu i wpisany na poczet Historycznych Miejsc Kanady, a w 1999r roku trafił na listę Historycznych Miejsc Prowincji. Teraz czeka na zasłużoną modernizację, która zostanie przeprowadzona w ramach pięcioletniego planu prowincji Nowy Brunszwik na nowe projekty budowlane oraz prace renowacyjne dla obiektów mostowych.

Pochłoną one ponad pół miliarda dolarów amerykańskich - aż 181 mln USD przeznaczonych zostanie na prace związane z lokalnymi mostami drogowymi, m.in. na remont Centennial Bridge nad rzeką Miramichi oraz na dokończenie budowy 240-metrowego Petitcodiac Bridge, którego otwarcie planowane jest na 2020 r. Kolejnych 145 mln USD zostanie wydanych na budowę zastępczych obiektów mostowych dla przepraw, które zostaną ocenione jako niebezpieczne.

Źródło: www.bridgeweb.com