Do połowy czerwca 2019 roku Mosty Gdańsk przygotują projekt drugiej estakady w ciągu ulic Marsa i Żołnierskiej w Warszawie.

Firma Mosty Gdańsk złożyła najtańszą ofertę na kwotę 832,7 tys. zł.

Zadaniem wykonawcy jest opracowanie projektu budowlanego i projektów wykonawczych wraz z uzyskaniem niebędnych decyzji dla realizacji inwestycji. Projekt ma dotyczyć budowy estakady, prowadzącej ruch w kierunku mostu Siekierkowskiego, nad skrzyżowaniami ulic Marsa – Rekrucka – Żołnierska oraz Marsa – Okularowa – Chełmżyńska.

Projektowana estakada (zachodnia) pozwoli na bezkolizyjny skręt w prawo z ul. Żołnierskiej w ul. Marsa, a następnie poprowadzi ruch nad skrzyżowaniem z ul. Chełmżyńską i Okularową. Obecnie postaje również estakada wschodnia, prowadząca w przeciwnym kierunku.

Wcześniejsze dwa etapy przebudowy ciągu ulic Marsa – Żołnierska są już w realizacji. Pierwszy etap obejmuje prace przy ul. Marsa od ul. Naddnieprzańskiej do ul. Żołnierskiej, a etap drugi to budowa dodatkowych wiaduktów w ul. Marsa oraz poszerzenie ul. Żołnierskiej do granicy miasta o drugą jezdnię i budowa wiaduktu na skrzyżowaniu z ul. Czwartaków.

Wykonawcą trwających prac jest firma Metrostav. Roboty maja zakończyć się we wrześniu 2018 roku.

 Źródło: http://www.rynekinfrastruktury.pl