Trwa już produkcja stalowej konstrukcji nowej przeprawy, która połączy centrum Nowego Sącza z dzielnicą Helena - Mostu Heleńskiego.

- Faktycznie stalowa konstrukcja nowego mostu już się robi – mówi Grzegorz Mirek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu. – Są trzy wytwórnie, które produkują stalowe elementy – dwie na Śląsku i jedna w Grybowie.

Wspomniane konstrukcje będą transportowane do Nowego Sącza drogą lądową, samochodami przystosowanymi do przewożenia takich ładunków.  

Transport takich elementów jest gigantycznym i trudnym przedsięwzięciem. Trzeba mieć świadomość, że będą to ogromne transporty.  Kiedy będą docierały pierwsze elementy to z pewnością będą składowane nieopodal placu budowy. - dodaje Grzegorz Mirek.

Dyrektor przewiduje, że prace związane z budową przyczółków mostu, a w dalszej kolejności montażem konstrukcji rozpoczną się najwcześniej na przełomie kwietnia i maja.

Wykonawcą inwestycji o wartości 76 mln złotych jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Banimex z Będzina. Nowa przeprawa ma być gotowa jeszcze w tym roku. 

Źródło: UM Nowy Sącz