Po raz 11. magazyn „Mosty” przyznał nagrody w Konkursie im. Maksymiliana Wolffa. Zwycięskie prace co roku pokazują kierunek, w którym podąża polskie mostownictwo.

Idea, która towarzyszy konkursowi, to promowanie polskiej myśli projektowej i nagrodzenie obiektów najbardziej znaczących, wyróżniających się w danym roku. Uroczyste rozstrzygnięcie i rozdanie nagród odbywają się co roku podczas jednego z najważniejszych wydarzeń w branży mostowej – Wrocławskich Dni Mostowych. Zwycięskie obiekty cechują się wyjątkową i wyróżniającą się na tle innych formą oraz wzbogacają krajobraz.

Prace konkursowe mogą zostać zgłoszone przez inżynierów mostowych, zespoły projektowe, a także firmy wykonawcze i architektów, którzy wykazali się szczególnym zaangażowaniem i pomysłowością w tworzeniu projektów obiektów mostowych.

Konkurs jest objęty honorowym patronatem Związku Mostowców Rzeczypospolitej Polskiej. W jury oceniającym prace zasiadają uznani w branży eksperci i autorytety: prof. dr hab. inż. Kazimierz Flaga, prof. dr hab. inż. Kazimierz Furtak, dr hab. inż. Arkadiusz Madaj, prof. PP, dr hab. inż. Janusz Szelka, prof. nadzw. WSOWL i UZ, prof. dr hab. inż. Wojciech Radomski. Członkowie jury bardzo dokładnie i sumiennie oceniają prace konkursowe, wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie i rozległą wiedzę.

W kategorii projekt dużego mostu drogowego lub kolejowego (o rozpiętości przęsła powyżej 70 m) nagrodzony został obiekt nr 21 w ciągu drogi ekspresowej S7 na odcinku Lubień – Rabka-Zdrój zgłoszony przez Voessing Polska Sp. z o.o. Najlepszym obiektem o rozpiętości przęsła do 70 m został wiadukt S4 nad autostradą Emirates Road Suhila i Shamal zgłoszony przez ViaCon Polska Sp. z o.o. Najlepszą kładką dla pieszych została wybrana wstęgowa kładka dla pieszych przez Jezioro Bystrzyckie w Zagórzu Śląskim, którą zgłosił projektant – Zespół Badawczo-Projektowy MOSTY-WROCŁAW s.c. – oraz wykonawca – STRABAG Sp. z o.o. W kategorii renowacja istniejącego obiektu inżynierskiego nagrodę zdobył most drogowy nad Piławą w Dzierżoniowie zgłoszony przez Biuro Projektowo-Konsultacyjne Inżynierii Lądowej „SIGMA” Zbigniew Zadrożny.

Redakcja magazynu „Mosty” serdecznie gratuluje wszystkim zwycięzcom!

Zwycięzcy Konkursu im. M. Wolffa wraz z organizatorami konkursu i członkami jury
fot. M. Kaczor

Piotr Tomala, ViaCon Polska Sp. z o.o.
fot. M. Kaczor

Krystian Fryszkowski, Voessing Polska Sp. z o.o., Mirosław Kostyrko, STRABAG Sp. z o.o., Leszek Janusz, ViaCon Polska Sp. z o.o.
fot. M. Kaczor

Prof. dr hab. inż. Jan Biliszczuk, Marlena Machura, redaktor zarządzająca magazynu ,,Mosty", Jan Durda, Voessing Polska Sp. z o.o.
fot. M. Kaczor
W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij