Technologia pali prefabrykowanych obejmuje najbardziej zróżnicowaną pod względem materiałowym i technologicznym grupę pali wykorzystywanych w budownictwie, w tym w budownictwie mostowym.

Pal prefabrykowany to przygotowany lub wytworzony wcześniej z jednego ze znormalizowanych materiałów konstrukcyjnych smukły element pogrążony w gruncie i przekazujący obciążenia z konstrukcji na podłoże za pośrednictwem pobocznicy lub/i stopy. Pale prefabrykowane mogą przekazywać na grunt obciążenia wciskające, wyciągające, poziome i momenty zginające.

 

Artykuł opublikowany jest w wydaniu 4/2015, str. 23-28


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij