Wzmacnianie mostów sklepionych z użyciem blach falistych może być efektywnym sposobem rewitalizacji starych obiektów murowanych.

Zaletą przedstawianej technologii jest niewielka ingerencja w dotychczasowy układ konstrukcyjny mostu, a przede wszystkim możliwość wykonywania prac budowlanych przy czynnym (czasem ograniczonym) ruchu na obiekcie. W przypadku murowanych sklepień o zaawansowanej degradacji materiału wskazane jest poszerzenie obiektu w celu nadania mu nowej estetycznej elewacji. Zaletą wzmacniania sklepienia z zastosowaniem blachy falistej jest niewielka redukcja przestrzeni pod mostem, a przy tym znaczny przyrost nośności użytkowej.

Artykul zostal opublikowany w wydaniu 5/2015, str. 22-24


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij