Artykuł stanowi podsumowanie ostatnich prac autora związanych z projektowaniem i oceną skuteczności systemu monitorowania konstrukcji mostu podwieszanego i extradosed.

System monitoringu na moście przez rzekę Wisłę pod Kwidzynem jest prototypowym urządzeniem śledzącym parametry i zjawiska zachodzące w konstrukcji mostu. Dlatego w ciągu najbliższego roku prowadzone będą szczególne obserwacje i badania niezależnie sprawdzające zarejestrowane wyniki. Ostatecznie system będzie samodzielnym urządzeniem pomiarowym, automatycznie informującym zarządcę obiektu o wszystkich zarejestrowanych anomaliach. Ponadto stałe pomiary pozwolą na krytyczną ocenę założeń projektowych dotyczących procesów reologicznych, obciążeń eksploatacyjnych i środowiskowych.

Artykuł został opublikowany w wydaniu 6/2015 na str. 34-38


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij