Artykuł prezentuje kompleksowe rozwiązanie fundamentów palowych dla podpór stałych i tymczasowych mostu drogowego przez rzekę Wisłok w Rzeszowie oddanego do użytku w październiku 2015 roku.

Budowa mostu, oprócz fundamentów podpór stałych, wymagała posadowienia licznych podpór tymczasowych, co w przypadku omawianego obiektu stanowiło poważne wyzwanie techniczne i organizacyjne. Do posadowienia mostu i podpór tymczasowych wykorzystano jedną, uniwersalną technologię posadowienia, jaką były żelbetowe, prefabrykowane pale wbijane. Realizacja kontraktu w formule „zaprojektuj i zbuduj” powoduje, że oprócz licznych wymagań technicznych i technologicznych przyjęte rozwiązanie posadowienia musiało spełniać również ostre kryteria ekonomiczne towarzyszące tego rodzaju kontraktom. Wykonawcą robót palowych była firma Aarsleff Sp. z o.o.

Artykuł został opuboikowany w wydaniu 1/2016, str. 20-23


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij