Artykuł prezentuje pierwszy na świecie kompozytowy most pieszo-rowerowy będący zwartym jednoelementowym obiektem o konstrukcji powierzchniowej wytworzonym w jednym cyklu produkcyjnym w technologii infuzji, który powstał w ramach konsorcjum FOBRIDGE.

Zgodnie z założeniami grantu FOBRIDGE, współfi nansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, a realizowanego w ramach konsorcjum w składzie: Politechnika Gdańska (lider), Wojskowa Akademia Techniczna, firma ROMA Sp. z o.o. w Grabowcu k. Torunia, kładka jest przeznaczona do stosowania nad drogami ruchu przyspieszonego. Jednak ta konstrukcja może być z powodzeniem użyta do pokonywania innych przeszkód, takich jak: tory kolejowe, kanały czy nieduże rzeki.

Artykuł został opublikowany w wydaniu 1/2016, str. 44-49


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij