Powłoka z blachy falistej w obiekcie gruntowo-powłokowym charakteryzuje się dużą sztywnością, ale dopiero w otoczeniu ośrodka gruntowego.

W początkowej fazie budowy deformacja powłoki, jako wynik oddziaływania gruntu w trakcie układania zasypki, jest wielokrotnie większa niż od obciążeń użytkowych, występujących podczas eksploatacji obiektu. W fazie budowy, dla bezpieczeństwa powłoki, istotne znaczenie mają obciążenia od pojazdów i urządzeń, stosowanych do układania i zagęszczania zasypki. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdy przemieszczenia powłoki od obciążenia budowlanego naziomu jest sumowana ze skutkiem ciężaru własnego gruntu - jak w powłokach o kształcie łukowym.

Artykuł został opublikowany w wydaniu 2/2016, str. 55-57


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij