Artykuł opisuje łukowy most drogowy przez Odrę w ciągu drogi 1404 między miejscowościami Cisek – Bierawa. Przedstawiono koncepcję i projekt mostu, budowę oraz próbne obciążenie.

Most został wykonany zgodnie z pierwotną dokumentacją projektową, wprowadzono jedynie zmianę w technologii montażu pomostu stosując zamiast nasunięcia podłużnego montaż z dźwigów. Nie wprowadzono zmian projektowych na etapie realizacji, ponieważ konstrukcja została zaprojektowana na wysokim poziomie wytężenia i dalsza optymalizacja nie miała większego sensu.

Artykuł został opublikowany w wydaniu 4/2016, str. 56-62.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij