Przetargi, dotacje, inwestycje w branży drogowo-mostowej – III kwartał - Mosty

Pressinfo.pl: 6 555 rozstrzygniętych przetargów, 340 dotacji z UE oraz 281 ogłoszeń o planowanych inwestycjach – tak przedstawia się branża drogowo-mostowa w III kwartale 2016 roku.

Jak wynika z raportu Serwisu Pressinfo.pl w całym kraju w okresie od 1 lipca do 30 września 2016 roku dokonano łącznie 6 555 rozstrzygnięć postępowań przetargowych, których przedmiotem w całości bądź w części były prace drogowo-mostowe. Ich łączna wartość opiewała na ponad 4,7 mld zł.

Przedsiębiorcy z województwa mazowieckiego byli tymi, którzy najliczniej wygrywali postępowania przetargowe w branży drogowo-mostowej – 1400 wygranych. Również firmy zarejestrowane na terenie tego województwa odnotowały najwyższą łączną kwotę za wygrane przetargi – 1,7 mld zł. Kolejno za nimi ustawiły się firmy z województwa śląskiego (423 mln zł) oraz z dolnośląskiego (łącznie: 404 mln zł).

W analizowanym okresie upublicznionych zostało 340 informacji na temat przyznanych dotacji (powyżej 1 mln. zł) na cele związane z sektorem drogowo-mostowym. Informacje te pojawiały się z różnym natężeniem w poszczególnych miesiącach, jednak najliczniej można było je zaobserwować w sierpniu (181 informacji). Beneficjentami w głównej mierze byli przedsiębiorcy z terenu województwa warmińsko-mazurskiego (66 informacji o dotacjach). Największa dotacja popłynie do PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na prace na linii kolejowej nr 7 Warszawa Wschodnia Osobowa-Dorohusk na odcinku Warszawa-Otwock-Dęblin-Lublin (blisko 3 mld zł). To właśnie PKP Linie Kolejowe S.A. uzyskało najwięcej dotacji w analizowanym okresie (12).

Serwis Pressinfo.pl zmonitorował 281 informacji o planowanych inwestycjach drogowo-mostowych (powyżej 1 mln zł). Najliczniejsze z nich pojawiały się w lipcu – 120. W sierpniu ukazało się 61 informacji, a we wrześniu 100. Najaktywniej o swoich planach inwestycyjnych powiadamiali inwestorzy z województwa zachodniopomorskiego (54 informacji).

– Z danych GUS wynika, że w sierpniu br. spadek produkcji budowlano-montażowej wyniósł 20,5% w cenach stałych. Także w pozostałych miesiącach tego roku, produkcja była niższa niż przed rokiem o blisko 15% w cenach stałych. Strategiczne znaczenie dla poprawy sytuacji budownictwa infrastrukturalnego będą miały środki wspólnotowe. Alokacja środków w ramach funduszy strukturalnych i inwestycyjnych na lata 2014-2020 wynosi 86,6 mld euro. Do maja tego roku wpłynęło do polskiego budżetu 0,8 mld euro, co stanowi 0,9% całkowitej ich sumy –  mówi Renata Polisiakiewicz, ekspert współpracujący z Pressinfo.pl

Cały raport dostępny na stronie: http://www.pressinfo.pl/raporty-branzowe/raport-przetargi-dotacje-inwestycje-w-branzy-drogowo-mostowej-iii-kw-2016-r.html

Źródło: Pressinfo.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij