Artykuł przedstawia problemy, które należy rozwiązać, projektując elementy podtrzymujące bariery ochronne na konstrukcji mostowej, powołując się na przepisy i wytyczne różnych krajów oraz dostępną literaturę.

W następstwie wdrożenia norm PN-EN 1317 dotyczących systemów ograniczających drogę obecnie w polskim mostownictwie dopuszcza się do stosowania tylko bariery i barieroporęcze, które przeszły pomyślnie znormalizowane testy zderzeniowe. Zróżnicowane parametry i konstrukcja nowych barier mogą stanowić problem w prawidłowym zaprojektowaniu elementów mostu przenoszących efekty uderzenia pojazdu w barierę.

Artykuł został opublikowany w wydaniu 6/2016, str. 44-49.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij