Ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród nastąpiło 29 listopada w trakcie sesji otwarcia Wrocławskich Dni Mostowych.

Do VIII edycji Konkursu Mostowego zostało zgłoszonych 13 obiektów oddanych do użytku w terminie od 1 stycznia 2015 r. do 30 września 2016 r.

Jak co roku, zarówno firmy projektowe, jak i wykonawcze do konkursu mogły zgłaszać obiekty w czterech kategoriach:

- realizacja projektu mostu drogowego lub kolejowego o rozpiętości przęsła do 70 m,

- realizacja projektu dużego mostu drogowego lub kolejowego o rozpiętości powyżej 70 m,

- realizacja projektu kładki dla pieszych,

- renowacja już istniejącego obiektu inżynierskiego.

Podczas prezentacji zgłoszonych obiektów oraz ogłoszenia wyników redakcji „Mostów” na scenie towarzyszyli prof. Arkadiusz Madaj, przewodniczący Związku Mostowców RP – oficjalnego patrona konkursu, oraz prof. Janusz Szelka – przedstawiciel jury konkursu, którzy wręczali statuetki i dyplomy oraz gratulowali zwycięzcom. Poza nagrodami głównymi w każdej z kategorii jury postanowiło także przyznać wyróżnienie w kategorii pierwszej – realizacja projektu mostu drogowego lub kolejowego o rozpiętości przęsła do 70 m, w której poziom był najbardziej wyrównany. Wyniki tej edycji konkursu znajdziecie Państwo poniżej.

Ideą konkursu jest promowanie polskiej myśli projektowej i wyróżnienie najbardziej znaczących obiektów oddanych do użytku w ostatnim czasie. Nagrody są wyrazem uznania dla innowacyjności w tworzeniu obiektów i mają charakter całkowicie niekomercyjny.

Konkurs skierowany jest do inżynierów mostowych, zespołów projektowych, firm wykonawczych oraz architektów, którzy wykazali się szczególnym zaangażowaniem i pomysłowością w tworzeniu obiektów mostowych.

W jury zasiadają autorytety branży mostowej – profesorowie Kazimierz Flaga, Kazimierz Furtak, Wojciech Radomski oraz Janusz Szelka, którzy wspierają czasopismo „Mosty” swoją wiedzą i doświadczeniem. Za pomoc i zaangażowanie w kolejną edycję konkursu składamy na ich ręce serdeczne podziękowania.

W tym miejscu serdecznie dziękujemy także profesorowi Janowi Biliszczukowi, przewodniczącemu Komitetu Programowego Wrocławskich Dni Mostowych, Małgorzacie Skowronek oraz całemu Komitetowi Organizacyjnemu seminarium za duże wsparcie i możliwość corocznego ogłaszania wyników konkursu na tym bardzo ważnym dla branży wydarzeniu.

Zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy wygranej, a czytelników zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu!

 

Nagrodzeni:

-> Zrealizowany projekt mostu drogowego lub kolejowego (rozpiętość przęsła < 70 m)

NAGRODA GŁÓWNA dla firmy Biuro Projektowo-Konsultingowe BPK Mosty s.c. S. Biegański, J. Broś za most kolejowy w km 5,845 linii nr 271 (E59) Wrocław Gł. – Poznań Gł. nad Odrą we Wrocławiu (Most Poznański)

WYRÓŻNIENIE dla firmy Pracownie Inżynierskie SOCHA Sp. z o.o. za most przez Białą w ciągu ul. Pałacowej w Białymstoku

-> Zrealizowany projekt dużego mostu drogowego lub kolejowego (rozpiętość przęsła > 70 m)

NAGRODA GŁÓWNA dla firmy PORR Polska Infrastructure S.A. za most im. Tadeusza Mazowieckiego w Rzeszowie

-> Zrealizowany projekt kładki dla pieszych

NAGRODA GŁÓWNA dla firmy Pracownia Projektowa F-11 za kładkę dla pieszych w km 692+200 DK nr 7 w miejscowości Jawornik

-> Zrealizowana renowacja już istniejącego obiektu inżynierskiego

NAGRODA GŁÓWNA dla firmy PORR Polska Infrastructure S.A. za Most Łazienkowski w Warszawie


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij