PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. za pół roku skrócą podróż do Zakopanego dzięki łącznicy w Suchej Beskidzkiej. Zaawansowanie zadania wartego 42 mln zł osiągnęło 95 procent. Efektem będzie lepsza i bezpieczniejsza komunikacja w regionie.

Jak podaje PKP PLK, wykonano już większość prac. Widać nową konstrukcję mostu na rzece Stryszawce i zbudowane nasypy, wzmocnione murami oporowymi. Ułożony jest 700 m tor w ciągu linii kolejowych Skawina – Żywiec i Sucha Beskidzka – Chabówka. Zadanie obejmuje także montaż rozjazdów, urządzeń sterowania ruchem kolejowym i teletechnicznych.

Krótszy czas podróży do stolicy Tatr, nawet o pół godziny, zapewnią dwie łącznice kolejowe, realizowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Pasażerowie zyskają skrócenie podróży o 15 minut dzięki nowemu odcinkowi torów w Suchej Beskidzkiej – to zadanie za 42 mln zł. Również efektem budowy łącznicy między przystankami Kraków Zabłocie – Kraków Krzemionki, wartej 258 mln zł będzie m.in. o kolejny kwadrans krótsza podróż.

Źródło: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij