Wojewoda Mazowiecki wydał pierwszą decyzję zezwalającą na rozpoczęcie robót w rejonie przyszłej Południowej Obwodnicy Warszawy. Decyzja ta jest jednym z etapów budowy S2 Puławska – Lubelska na odcinku przebiegającym przez Ursynów.

Pozwolenie na budowę dotyczy wzmocnienia tunelu szlakowego I linii metra warszawskiego w rejonie przejścia przyszłego tunelu drogi ekspresowej S2 POW.

Roboty będą wykonywane w rejonie skrzyżowania ulic Płaskowickiej i KEN. Polegać będą na wykonaniu konstrukcji wsporczej i wzmacniającej tunel metra w celu umożliwienia przejścia tunelem drogowym pod linią metra. Ponadto będą prowadzone prace związane z istniejącą kolidującą infrastrukturą podziemną.

Wykonawca zaplanował rozpoczęcie robót w styczniu 2017 r., jeśli warunki atmosferyczne mu na to pozwolą. Przed przystąpieniem do wykonywania robót, Wykonawca uzgodni projekt czasowej organizacji ruchu a informacje o zmianach będą podawane na bieżąco.

Przypomnijmy, że Wykonawcy mają czas na złożenie wszystkich wniosków o ZRID (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej) do kwietnia 2017 r.

Do chwili obecnej do Wojewody Mazowieckiego wpłynęły następujące wnioski:
Zadanie A – 30.08.2016r. wniosek na węzeł Warszawa Zachód
Zadanie B – 10.11.2016r. wniosek na most przez rz. Wisłę
                – 13.12.2016 r.wniosek na odcinek od mostu do w. Wał Miedzeszyński
Zadanie C – 26.10.2016r. wniosek w. Wał Miedzeszyński – w. Lubelska.

O inwestycji

Zadanie zostało podzielone na 3 odcinki realizacyjne:
·  odcinek A, długości ok. 4,6 km od w. Puławska do w. Przyczółkowa z budową tunelu pod Ursynowem
·  odcinek B, długości ok. 6,45 km od w. Przyczółkowa do w. Wał Miedzeszyński wraz z mostem przez Wisłę
·  odcinek C, długości ok. 7,45 km od w. Wał Miedzeszyński do w. Lubelska z budową estakad nad Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym.

W ramach realizacji POW na odcinku pomiędzy w. Puławska a w. Lubelska przewidziana jest m.in. budowa:
- drogi ekspresowej długości 18,5 km, posiadającej 2 jezdnie po 3 pasy ruchu,
- tunelu pod Ursynowem,
- mostu przez Wisłę,
- estakad nad Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym,
- węzłów: „Ursynów Zach.”, „Ursynów Wschód”, „Przyczółkowa”, „Wał Miedzeszyński”, „Patriotów” oraz docelowo przewidziano rezerwę pod dodatkowy węzeł „Czerniakowska Bis”, który usytuowany będzie na odcinku pomiędzy węzłami „Przyczółkowa” i „Wał Miedzeszyński”,
- urządzeń ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Źródło: GDDKiA Oddział Warszawa


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij