PORR ma w planach budowę 654 metrowego mostu Varodd w Kristansand. Kontrakt o wartości ok. 542 mln NOK (ok. 61 mln euro) został podpisany pod koniec zeszłego tygodniu, natomiast w marcu mają rozpocząć się pierwsze prace budowlane.

Projekt zostanie wykonany dla Statens vegvesen i powinien zostać ukończony wiosną 2020 r.

Prezes zarządu PORR AG, Karl-Heinz Strauss, komentuje, że uzyskanie piątego kontraktu na stworzenie mostu jest dowodem na uznanie firmy w Norwegii, która pod koniec 2015 roku zakończyła jeden z najciekawszych projektów mostowych w rejonie- most Tresfjord.

Jeśli chodzi o przetarg, PORR wygrał nie tylko dzięki korzystnej ofercie finansowej, ale również dzięki profesjonalizmowi i jakości prac przy budowie mostu Farris w Larvik.

Most VARODD będzie zlokalizowany na drodze głównej prowadzącej do Kristansand i trasie dojazdowej na lotnisko, nad Topdalsfjord pomiędzy dwoma istniejącymi już konstrukcjami mostowymi: mostem podwieszanym z 1956 r. oraz mostem z 1993 r. Pierwszy z nich zostanie rozebrany w trakcie prac budowlanych, natomiast drugi będzie wyremontowany i włączony w nową konstrukcję. W planach jest wybudowanie sześciopasmowego mostu o  całkowitej optymalnej przepustowości ok. 50 000 pojazdów dziennie oraz stworzenie chodnika dla pieszych i ścieżki rowerowej.

PORR w Norwegii

PORR wykonał wiele projektów w kraju, m.in. most Tresfjord, który jest unikalnym projektem zakończonym w październiku 2015 r., czy też most Harpe o podobnym zaawansowaniu technicznym jak wyżej wspomniany most Tresfjord. Od końca ubiegłego roku, PORR realizował projekty z zakresu budowy norweskich tuneli. W listopadzie otrzymał kontrakt na stworzenie tunelu RV 17 Liafjellet.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij