5-7 kwietnia 2017 roku w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej odbyła się I Studencka Konferencja „Mosty i Tunele”, zorganizowana przez członków Koła Naukowego Mostowców Politechniki Warszawskiej.

Głównym założeniem konferencji było stworzenie wydarzenia „przez studentów dla studentów” i zjednoczenie przy tym jej uczestników, którzy przybyli z całego kraju.

Pierwszego dnia biorący udział wysłuchali prelekcji Sponsora Głównego, firmy Arcadis, oraz uczestniczyli w warsztatach, w których zaprezentowane zostały trzy programy inżynierskie obecnie używane w wielu biurach projektowych: Sofistik, Revit, Z-Soil. Tego samego dnia wieczorem, goście byli też w parku trampolin Hangar 646, gdzie integrowali się sportowo. Dzięki uprzejmości Opiekuna Koła Naukowego Mostowców, dr. inż. Wojciecha Karwowskiego, studenci mieli także możliwość zwiedzenia Mostu Świętokrzyskiego, a czterech szczęśliwców udało się nawet na jego pylon!

Drugiego i trzeciego dnia uczestnicy wysłuchali 17 referatów studenckich z dziedzin budownictwa podziemnego i mostownictwa oraz 5 referatów sponsorskich. W ciągu tych dni nie brakowało również innych atrakcji. W czwartek odbyło się wyjście integracyjne do jednego z warszawskich klubów. W piątek natomiast, studenci odwiedzili laboratoria Instytutu Badawczego Dróg i Mostów oraz budowę II linii metra.

W pierwszej odsłonie Studenckich MiT-ów wzięli udział przedstawiciele 11 polskich uczelni technicznych:
- Akademii Górniczo-Hutniczej,
- Politechniki Białostockiej,
- Politechniki Gdańskiej,
- Politechniki Łódzkiej,
- Politechniki Poznańskiej,
- Politechniki Śląskiej,
- Politechniki Warszawskiej,
- Politechniki Wrocławskiej,
- Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego,
- Szkoły Głównej Handlowej,
- Wojskowej Akademii Technicznej.

Podczas Konferencji swoje referaty prezentowało 19 Prelegentów z 7 uczelni, spośród których Komisja Konkursowa wyłoniła trzy najlepsze:
I miejsce – Jakub Biernaczyk, Grzegorz Pikiel (Politechnika Gdańska) „Analiza statyczno-wytrzymałościowa obiektu wykonanego w technologii druku 3D”
II miejsce – Joanna Pawelec (Politechnika Gdańska) „Analiza dynamiczna kładki dla pieszych w Malborku”
III miejsce – Damian Romaniak (Politechnika Warszawska) „Analiza niecki osiadania nad tunelami drążonymi przy użyciu tarcz zmechanizowanych”

Było to pierwsze spotkanie z cyklu Konferencji Studenckich o tej tematyce. Kolejne edycje odbędą się w różnych miastach Polski. W imieniu Koła Naukowego ,,Pylon” dziś już zapraszamy na II Studencką Konferencję „MiT-y”, która zostanie zorganizowana przez Politechnikę Śląską w Gliwicach.

Na stronie internetowej konferencji zamieszczone zostały zdjęcia (zakładka- Galeria) oraz referaty Prelegentów (zakładka - Referaty).

Zapraszamy! I do zobaczenia!

http://studenckie.mity.il.pw.edu.pl/
 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij