Elbląg pozyskał dofinansowanie na drogi łączące Zatorze z wiaduktem oraz centrum miasta, w wysokości niespełna 12,3 mln zł. Dodatkowo, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa pozytywnie rozpatrzyło wniosek o dotację na budowę samego wiaduktu.

Dofinansowanie pozyskane z funduszy unijnych na drogi łączące dzielnicę Zatorze z wiaduktem i centrum miasta wynosi blisko 12,3 mln zł. Miastu udało się również zdobyć 2,7 mln zł na budowę samego wiaduktu.

Po wielu latach oczekiwań, prezydent Elbląga, podpisał w Olsztynie umowę z marszałkiem województwa, na dofinansowanie projektu „Budowa dróg dojazdowych do wiaduktów w ciągu ulicy Lotniczej i Skrzydlatej w Elblągu”. Prezydent Elbląga, Witold Wróblewski, podkreśla, jak to ważna i jak wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja. Walka o realizację projektu trwa już od pierwszej kadencji, jednak teraz, można mówić, że projekt wyszedł z fazy planów i przeszedł do fazy realizacji.

Pozyskane środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego w ramach tzw. Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych ZIT Bis Elbląg. Zakres rzeczowy projektu obejmuje między innymi: przebudowę ul. Lotniczej wraz z drogą rowerową i chodnikiem, budowę dwóch łącznic, trzech rond, przebudowę ulic Kilińskiego, Fredry oraz budowę przejścia dla pieszych pod łącznicą. Dodatkowo pozyskane zostały środki na budowę samego wiaduktu. Złożenie wniosku  do  Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa o dofinansowanie na samą konstrukcję wiaduktu, przyniosło efekt w postaci przyznania  w wysokości 2,7 mln zł.

Aktualnie trwa procedura przetargowa, mająca na celu wyłonienie wykonawcy budowy wiaduktu i dróg dojazdowych. Szacunkowa wartość inwestycji wynosi ok. 35 mln zł. Zadanie ma być zrealizowane do końca września 2018 roku. W trakcie opracowywania jest również dokumentacja skrzyżowania ul. Grunwaldzkiej i Mickiewicza, które zmieni się w czterodrożne oraz projekt przejścia podziemnego dla pieszych i rowerzystów.

Żródło:  www.rynekinfrastruktury.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij