Kolejna ważna inwestycja dla mieszkańców północy Krakowa zostanie zrealizowana do końca 2018 roku.

Prezydent Jacek Majchrowski podpisał we wtorek umowę partnerską z wicestarostą powiatu krakowskiego Wojciechem Pałką, członkiem zarządu powiatu krakowskiego Arkadiuszem Wrzoszczykiem i wójtem gminy Zielonki Bogusławem Królem na realizację wiaduktu, który stanowił będzie połączenia pomiędzy Krakowem a Batowicami w gminie Zielonki.
- To kolejna istotna dla miasta inwestycja, realizowana w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Kraków konsekwentnie współpracuje z okolicznymi gminami w stowarzyszeniu Metropolia Krakowska na rzecz poprawy połączeń komunikacyjnych na terenie powiatu. Nowy wiadukt w Batowicach usprawni ruch samochodów i komunikacji miejskiej między północą Krakowa i gminami – powiedział prezydent Jacek Majchrowski.

Projekt zakłada budowę nowego wiaduktu nad linią kolejową nr 8 między Krakowem a Batowicami w gminie Zielonki.
Wiadukt będzie miał około 60 metrów długości i dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Po obu stronach zostaną zbudowane ronda turbinowe, co jeszcze bardziej usprawni ruch. Nowa konstrukcja zostanie umiejscowiona w ciągu ulicy Piasta Kołodzieja, około 550 metrów na wschód od starego wiaduktu. Obecny przejazd, ze względu na swoją szerokość, pozwala jedynie na prowadzenie ruchu wahadłowego, co generuje utrudnienia w ruchu drogowym, szczególnie w godzinach szczytu.

Całkowita wartość projektu to ponad 18,31 mln złotych, z czego dofinansowanie ze środków funduszy europejskich wyniesie 5,88 mln zł. Rozpoczęcie realizacji inwestycji planowane jest w listopadzie tego roku, a nowym wiaduktem kierowcy powinni pojechać pod koniec 2018 roku.
Projekt jest jednym z kilkudziesięciu przedsięwzięć służących poprawie dostępności komunikacyjnej Metropolii Krakowskiej, realizowanym w ramach Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Źródło: www.krakow.pl
Foto źródło: www.krakow.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij