29 czerwca 2017 r. została Wschodnia Obwodnica Krakowa została oddana do użytku, niemalże miesiąc przed planowanym terminem.

Na uroczystości otwarcia trasy zjawił się minister Andrzej Adamczyk, który przeczytał list premier Beaty Szydło, podkreślając jak ważna jest to inwestycja w skali całego kraju.

– To bez wątpienia ważny dzień dla Małopolan. Dziś udostępniamy kierowcom długo oczekiwaną drogę, która przeniesie znaczną część ruchu poza Kraków. Zmianę na plus odczują szczególnie mieszkańcy Nowej Huty, gdyż zyskuje ona dostęp do autostrady A4. Otwarcie tego odcinka zbliża nas do ukończenia całej S7 i zarazem połączenia północnej i południowej Polski  – powiedział podczas uroczystości oddania do ruchu Wschodniej Obwodnicy Krakowa minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Otwarta droga to dwujezdniowy fragment drogi S7, o długości 4,5 km, od węzła Przewóz (poprzednio Rybitwy) do w. Kraków Nowa Huta (ul. Igołomska). Trasa jest kontynuacją istniejącego odcinka S7 od węzła Bieżanów na A4 do ul. Christo Botewa. W efekcie wybudowania drogi ekspresowej do ul. Igołomskiej (czyli DK 79) połączone zostały wszystkie wyloty dróg krajowych z miasta: nr 94, nr 79, nr 44 i nr 7 (Zakopianka). Dzięki temu, ruch tranzytowy zostanie przeniesiony na nową drogę ekspresową, a dalej na istniejącą obwodnicę A4, co przełoży się na komfort jazdy, skrócenie czasu przejazdu, jak również płynność ruchu.

Elementem nowo oddanego odcinka S7 jest najdłuższa w Małopolsce przeprawa na Wiśle, stworzona z dwóch równoległych mostów o długości ok. 706 m i 695,7 m.

Zadanie wykonane zostało przedterminowo i zajęło wykonawcy niecałe 3 lata. Łączny koszt realizacji to 530 mln. Zł a projekt był współfinansowany z funduszy Unii Europejskiej.

Źródło: http://mib.gov.pl

zdj. http://mib.gov.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij