Prace drogowe i mostowe na trasie stanowiącej część Via Carpatia w toku.

W kontekście branży mostowej można mówić o pracach wykończeniowych, takich jak montowanie balustrad, barier ochronnych, zabezpieczeń antykorozyjnych oraz prace związane z wykonywaniem płyt przejściowych.

Na tym ponad 6-cio kilometrowym odcinku drogi, prowadzi się aktualnie prace związane z konstrukcją nawierzchni- podbudowa z kruszywa (wykonano około 80%), warstwy z podbudowy asfaltowej (wykonano około 60%) oraz warstwy wiążącej (około 30%). Prowadzone są również prace umacniania rowów, humusowania skarp oraz nasypów, a w ciągu dróg dojazdowych, prowadzi się prace związane z ulepszaniem podłoża. Przez zakończeniem kontraktu, oprócz konstrukcji nawierzchni na drogach dojazdowych, mają również pojawić się drzewa oraz krzewy, wypełnienia ekranów akustycznych, ogrodzenie oraz znaki (poziome i pionowe).

Wykonane są już także prace rozwiązujące problemy kolizyjności elektromagnetycznej, teletechnicznej, gazowej, sanitarnej i kanalizacyjnej. Montowane są również słupy oświetleniowe w ciągu drogi oraz wykonywane prace wykończeniowe sieci kanalizacji deszczowej i zbiorników retencyjnych.

 

Źródło: GDDKiA
Foto: GDDKiA


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij