Konkurs fotograficzny „MOST ŚWIATŁEM MALOWANY” powstał z myślą o studentach trójmiejskich szkół wyższych.

Inicjatywa ta została podjęta przez Koło Naukowe Młodych Mostowców MOST WANTED, z chęci zwrócenia uwagi na walory estetyczne obiektów mostowych, które nas otaczają. Wielokrotnie stanowią, bowiem przedmiot rywalizacji między projektantami i architektami, w wyniku, czego powstające konstrukcje stają się osobliwymi dziełami sztuki.
Kształtowanie struktury obiektu wymaga umiejętnego połączenia wielu tendencji i znalezienia kompromisu między nimi, toteż kryterium, jakie brane jest pod uwagę, to nie tylko ekonomiczność, ale także walory estetyczne. Oddają to słowa światowej sławy konstruktora - Michela Virlogeux:
"Sztuka i architektura muszą stać się częścią inżynierskiej profesjonalnej kultury. Muszą być czymś więcej niż suchą kalkulacją i operowaniem wzorami. Projektowanie to nie tylko praca na komputerze. Polega ono na wybiórczym adaptowaniu kształtów, które łączą w sobie ekonomiczność i zgodność przepływu sił z elegancją i pięknem".

Oceny nadesłanych prac dokonało jury, w skład, którego wchodzili członkowie Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego.
Wyniki tegorocznego konkursu, organizowanego w ramach XIII edycji Bałtyckiego Festiwalu Nauki, zostały ogłoszone podczas wernisażu 24 maja 2017 o godzinie 11: 00 w holu przed Biblioteką Główną Politechniki Gdańskiej, podczas którego wręczono również nagrody zwycięzcom.

I miejsce – Michał Groth, zdjęcie pt. „Most Mazowieckiego"
II miejsce – Ewelina Pawelczyk, zdjęcie pt. „Okiem dziecka”
III miejsce – Magdalena Szczygeł, zdjęcie pt.”5.Most Rio-Andirio, Grecja”
Wyróżnienie - Michał Groth, zdjęcie pt.”Most Mazowieckiego”
Wyróżnienie i nagroda prof. Cywińskiego - Karolina Makuch, zdjęcie pt.”Winter is coming”

Wyróżnienie specjalne Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego:
Magdalena Szczygeł „12.Porot Dom Luis I, Porto”
Michał Groth „Most Mazowieckiego"
Magdalena Szczygeł „10.Porot Dom Luis I, Porto”

Konkurs został objety honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gdańsk oraz Dziekana Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska prof. dr hab. inż. Krzysztofa Wilde.

Magazyn MOSTY składa serdeczne gratulacje zwycięzcom!
Czekamy na kolejne konkursu!


Żródło: materiały organizatora


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij