12 lipca 2017 roku, do użytku została oddana ruchu Obwodnica Ostrowa Wielkopolskiego

12 lipca 2017 roku, do użytku została oddana ruchu Obwodnica Ostrowa Wielkopolskiego, w zakresie jezdni głównych. Obwodnica występuje w ciągu drogi ekspresowej S11 i aktualnie jest już przejezdna i udostępniona dla kierowców – pozostają jedynie prace wykończeniowe i porządkowe, poza korpusem drogi.
Budowa drogi podzielona była na dwa etapy: w 2009 roku ukończony został pierwszy z nich, podczas którego powstał 6,2 kilometrowy odcinek. Rozpoczęcie drugiego etapu nastąpiło jednak dopiero po 5 latach. Aktualnie oddawany odcinek to 13 km drogi dwujezdniowej, dzięki której ruch tranzytowy jest w całości wyprowadzony z miasta. Odcinek kończy się na rondzie Strugi, który włączony zostanie w przyszłości do ciąg drogi S11, czyli „ekspresówki” łączącej Śląsk z wybrzeżem Bałtyku, a to z kolei ma kluczowe znaczenie z gospodarczego punktu widzenia. 
Obwodnica Ostrowa Wielkopolskiego jest jedną z 9 największych inwestycji, jakie aktualnie są prowadzone przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, przy dofinansowaniu z funduszy Unii Europejskiej. Koszt całości to niespełna 285 mln zł, a suma dofinansowania wyniosła 174 mln zł.
Nowa trasa to udoskonalenie komunikacji regionu – zwiększenie bezpieczeństwa, rozładowanie ruchu drogowego, bezkolizyjność, a także skrócenie czasu podróży. W ciągu drogi znajduje się również 15 obiektów inżynierskich, zapewniających poprawę ochrony środowiska i zwiększających bezpieczeństwo ruchu drogowego.
 
Żródło: GDDKiA

Fot. GDDKiA

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij