Obiekty inżynierskie, na powstającej trasie S5, która połączy Bydgoszcz z Poznaniem, wykona firma „Gotowski”

W ciągu drogi S5, pomiędzy Szubinem i Żninem, planowo ma powstać 15 nowych obiektów i przejść dla zwierząt – 5 z istniejących zostanie natomiast przebudowanych. Odcinek, o którym mowa jest pierwszym z 7 odcinków, na jakie została podzielona budowa, na którym ruszyły prace. Podwykonawcą tego zadania jest firma „Gotowski”.

- Budowa trasy S5 to największa inwestycja drogowa na Kujawach i Pomorzu – mówi dyrektor d.s. realizacji kontraktów w firmie „Gotowski”, Paweł Pietraszak. – W ciągu dwóch lat ma powstać ma blisko 130 kilometrów trasy szybkiego ruchu, która zdecydowanie ułatwi poruszanie się nie tylko po województwie. Trasa S5, oprócz tego, że łączy tak duże miasta jak Wrocław, Poznań, Bydgoszcz i Gdańsk, ma również status drogi międzynarodowej. Zaangażowanie w przedsięwzięciu wartym 2,5 mld zł traktujemy przede wszystkim jako kolejne duże  wyzwanie. Niemal jednocześnie wznosić będziemy kilkanaście nowych konstrukcji. Powierzenie tego zadania naszej firmie potwierdza również, że nasze wykonawstwo gwarantuje wysoką, jakość robót, przy konkurencyjnych cenach. Na pewno będziemy starali się minimalizować utrudnienia na tym ważnym szlaku. Sprzyjać będzie nam przebieg trasy oraz doświadczenie. Wszystkie obiekty wykonywane będą w technologii żelbetowej (konstrukcje belkowe lub ramowe).

W ciągu drogi powstaną 3 nowe węzły drogowe Szubin Południe, Pałuki i Żnin Północ), a także rozbudowie będzie poddany węzeł Szubin Północ.
Budowa drogi S5 jest jedną z największych inwestycji, jakie są aktualnie realizowane, a także ma duże znaczenie dla transportu, gdyż łączyć będzie cztery aglomeracje: Wrocław, Poznań, Bydgoszcz i Gdańsk.

Inwestor:
•    Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Wykonawca:
     Konsorcjum:
•    Trakcja PRKiI SA (lider)
•    Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor (partner)

Podwykonawca kwalifikowany:
•    Firma „Gotowski”

Źródło: materiały prasowe firmy „Gotowski”
Fot.: materiały prasowe firmy „Gotowski”


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij