Otwarcie mostu Śląsko-Dąbrowskiego - Mosty

21 lipca 2017, w godzinach wieczornych – około 22: 00 – otwarty zostanie most Śląsko- Dąbrowski, na który powrócą autobusy i samochody.

Nowe – wygodniejsze i bezpieczniejsze przystanki, powstały na wzniesionych przy Starym Mieście platformach, których budowa właśnie dobiegła końca. Dzięki takiemu rozwiązaniu pasażerowie nie będą wsiadać do tramwaju z jezdni, co znacznie podniesie poziom bezpieczeństwa. Aktualnie trwają jedynie prace wykończeniowe w obrębie torowiska. Platforma przystankowa, która połączona jest z chodnikiem, łączy przystanki tramwajowy i autobusowy. – Będziemy obserwowali, czy to rozwiązanie się sprawdza – mówi Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy. – Będziemy chcieli takie przystanki zrobić także w innych miejscach, np. na ul. Stawki.  

Infrastruktura w otoczeniu przystanków również została odpowiednio przygotowana. Wyremontowano chodnik - który wyposażono w wyprofilowany krawężnik, przystanki wyposażono w nowe wiaty, a Tramwaje Warszawskie wymieniły nawierzchnię trambuspasa i wykonały w nowej technologii ok. 50-metrowy testowy odcinek nawierzchni. Nowa testowana nawierzchnia jest betonowa i zespolona ze zbrojeniem płyty mostu.


Źródło: http://www.um.warszawa.pl
Fot.: http://www.um.warszawa.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij