Zmiany nad jeziorem w Trzesiecko w Szczecinku - Mosty

Nowa inwestycja w postaci wielofunkcyjnego pomostu na jeziorze Trzesiecko, to kolejny krok w działaniach na rzecz rozwoju aktywnej turystyki wodnej

Projekt wspomagany jest przez Regionalny Program Operacyjny Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, a umowę dofinansowania podpisali w piątek, 28 lipca 2017 roku w Szczecinku wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj i burmistrz Jerzy Hardie-Douglas.

Stały pomost rekreacyjny, jaki ma powstać w efekcie inwestycji, ma mieć charakter unikalnego i markowego produktu turystycznego, który oparty jest na zasobach endogenicznych.
- Pomorze Zachodnie staje się rajem dla aktywnej turystyki wodnej. Jako władze samorządu województwa stawiamy w bieżącej perspektywie unijnej m.in. na infrastrukturę rekreacyjną, sportową i żeglarską. Ten projekt spełnia właśnie te oczekiwania - zaznaczył wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj.
Obiekt, w ostatecznym kształcie ma być wyposażony w dwa punkty cumowania, ciągi piesze o nawierzchni mineralnej, obiekty małej architektury, a trawniki mają zyskać system nawadniania wodą z jeziora. Teren plaży miejskiej również zostanie uporządkowany oraz umocniony.

Październik 2018 to ostateczny termin zakończenia prac budowlanych w ramach tej inwestycji, której koszt oszacowany jest na kwotę 2,2 mln zł, przy dofinansowaniu unijnym w wysokości 365 tysięcy złotych.
Umowa podpisana w Szczecinku to drugi z kolei dokument z pakietu porozumień z zachodniopomorskimi samorządami, które zakładają inwestycje w turystykę aktywną i uzdrowiskową. Z końcem czerwca br. bowiem, Zarząd Województwa przyznał dofinansowanie unijne z RPO WZ 2014-2020 na realizację następnych 17 projektów.


Źródło:
http://www.wzp.pl/biuro-prasowe/biuro-prasowe/aktualnosci/szykuja-sie-zmiany-nad-jeziorem-trzesiecko-w-szczecinku

Fot. źródło:
http://www.wzp.pl/biuro-prasowe/biuro-prasowe/aktualnosci/szykuja-sie-zmiany-nad-jeziorem-trzesiecko-w-szczecinku


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij