Przebudowa mostu w Złotoryi - Mosty

04 sierpnia, po trwającej 1,5 roku przebudowie, Złotoryja zyskała nowy, przebudowany most.

Decyzja o przebudowie podyktowana była brakiem zgody Konserwatora Zabytków na rozbiórkę istniejącego obiektu, a sam proces polegał na wzmocnieniu i poszerzeniu ustroju nośnego. Wykonano także odciążającą płytę żelbetonową, poprawiono parametry zarówno w kontekście ruchu samochodowego, jak i dla pieszych.
Obecna szerokość jezdni to 6,5 metra, natomiast chodnika to 1,25 metra podnosząc tym samym bezpieczeństwo pieszych, którzy dotychczas poruszali się poboczem jezdni. Nośność mostu podniesiono do klasy B, a kamienne balustrady zostały odtworzone, by zachować wygląd obiektu. Skarpy wyposażono w schody robocze by ułatwić obsługę obiektu.
Pomimo licznych modyfikacji, jakich dokonano podczas przebudowy, nie utracono jego istoty, jako zabytku.
Koszt całej inwestycji to 1.081.170,00 zł brutto, a jej wykonawcą było Przedsiębiorstwo Wielobranżowe RADPOL Spółką z o.o.


Źródło: http://dsdik.wroc.pl/


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij