W lipcu zakończyła się budowa nowego wiaduktu nad „Zakopianką” w Myślenicach

Konstrukcja powstała w ciągu drogi lokalnej w kierunku m. Polanki, nad drogą krajową nr 7. Inwestycję wartą blisko 6 mln zł realizowała firma „Gotowski” na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Nowy wiadukt to obiekt sprężony typu rama kozłowa o konstrukcji płytowo - belkowej. Nie posiada on podpory pomiędzy jezdniami drogi krajowej nr 7, co podnosi bezpieczeństwo. Powstał on w miejscu starego rozebranego wiaduktu. W zakres inwestycji wchodziła także przebudowa dojazdów, kanalizacji deszczowej, przyległych sieci elektroenergetycznych oraz budowa chodnika i poboczy. W trakcie budowy nowego obiektu nad „Zakopianka” funkcjonowała tymczasowa kładka. Nowy obiekt ma długość 96 metrów.

Warto wiedzieć:
„Zakopianką” nazywany jest odcinek drogi krajowej nr 7 od Krakowa do Rabki oraz droga krajowa nr 47 od Rabki do Zakopanego. Jej długość wynosi 102 km. Od Krakowa do miejscowości Lubień trasa ma dwie jezdnie. Trasa jest sukcesywnie rozbudowywana. Druga jezdnia ma zostać dobudowana także na odcinku od m. Lubień do Nowego Targu. Przekrój jednojezdniowy zostanie zachowany na fragmencie Nowy Targ- Zakopane. Największe natężenia ruchu na tej trasie notowane są w weekendy, w sezonie urlopowym. W Myślenicach średni ruch to ponad 33 tysiące pojazdów na dobę.

Inwestor:
•    Odział GDDKiA w Krakowie
Wykonawca:
•    Firma „Gotowski”

Źródło: materiały prasowe wykonawcy


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij