Firma „Gotowski” będzie odpowiedzialna za modernizację blisko 400-metrowego wiaduktu w Trzebini na drodze krajowej nr 79 łączącej aglomerację śląską z Krakowem

Obiekt będzie przebudowywany w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Koszt zadania to blisko 12 mln zł.

Wiadukt w Trzebini jest jednym z najważniejszych obiektów inżynierskich na drodze krajowej nr 79 łączącej aglomeracje śląską z Krakowem. Umożliwia bezkolizyjny przejazd nad linią kolejową łączącą Katowice z Krakowem oraz przyległą do torów ulicą Dworcową.
Obecna konstrukcja pochodzi z 1972 roku. Liczy długość blisko 393 metrów. Na obiekcie znajduje się nienormatywna jezdnia o szerokości 10,5 metra. Po modernizacji planuje się jej zawężenie do 7 metrów. Zakłada się że zakres remontu obejmować ma między innymi wykonanie naprawy elementów ustroju nośnego, wzmocnienie podpór, łożysk i izolacji. Obiekt wymaga też przebudowy systemu odwodnienia oraz zabezpieczeń. Na obiekcie montowane będą nowe balustrady, bariery ochronne, krawężniki i oświetlenie. Szczegółowe rozwiązania techniczne oraz tymczasowa organizacja ruchu na czas robót zostaną opracowane na etapie tworzenia dokumentacji projektowo-wykonawczej.
Za modernizacje obiektu odpowiedzialna będzie firma „Gotowski”, która w przetargu ogłoszonym przez GDDKiA złożyła najkorzystniejszą ofertę. – Naszym atutem jest własna pracownia projektowa . To pozwala nam realizować również zadania zlecane w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Jeszcze w tym roku zamierzamy przygotować niezbędną dokumentację projektową, a w przyszłym roku zrealizować wszystkie prace budowlane – mówi dyrektor d.s. realizacji kontraktów w firmie „Gotowski”, Paweł Pietraszak.

Warto wiedzieć:
Droga krajowa nr 79 to obok autostrady A4 najkrótsze połączenie Katowic z Krakowem (około 80 km). Cała droga liczy natomiast 450 kilometrów. Biegnie ze Śląska wzdłuż lewego brzegu Wisły do Warszawy.

Wiadukt w liczbach:

•    długość całkowita — 392,75 m
•    szerokość całkowita — 14,94 m
•    projektowana szerokość jezdni — 7 m

Inwestor:
•    Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Oddział w Krakowie
Wykonawca:
•    Firma „Gotowski”

Źródło: materiały prasowe wykonawcy


 

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij