Od 8 do 10.09.2017 r. odbyło się pierwsze Nadmorskie Spotkanie Mostowców w Rewie. Zgromadziło ono niemal 140 uczestników związanych z branżą mostową z całej Polski.

Spotkanie zostało połączone z pierwszymi Regatami o Puchar Związku Mostowców Rzeczypospolitej Polskiej. Regaty, które rozegrały się na wodach Zatoki Puckiej, są nawiązaniem do Regat Mostowców o Puchar Mostów Gdańsk. Gościnności uczestnikom spotkania użyczył znajdujący się 25 m od plaży Hotel Skipper.

 

Pierwszego dnia Nadmorskiego Spotkania Mostowcow odbyła się sesja techniczna, która zgromadziła liczne grono słuchaczy. Otworzył ją prof. Krzysztof Żołtowski. Mowiono o nowoczesnych technikach pomiarowych, wirtualnych modelach, nowoczesnych posadowieniach, powłokach antykorozyjnych, prefabrykowanych obiektach inżynierskich oraz przedstawiono wybrane realizacje mostowe ostatnich lat. Referaty o tematyce ściśle mostowej wygłosili: Andrzej Welka (Keller Polska Sp. z o.o.), Ewa Kordek i Michał Stalmirski (Transprojekt Gdański Sp. z o.o.), Kazimierz Raduszkiewicz (POLWAR S.A.) oraz Piotr Tomala (ViaCon Sp. z o.o.). Słuchacze mogli się rownież zapoznać z nowoczesnymi technologiami numerycznymi związanymi z inwentaryzacją poprzez skanowanie oraz zastosowaniem dronow w inżynierii. Tematykę przedstawili: Piotr Żołtowski (YLE Inżynierowie) oraz Roman Węglicki (GEOPARTNER).

Na sesji technicznej znalazł się także czas dla młodzieży, przedstawicieli Koła Naukowego Młodych Mostowcow Politechniki Gdańskiej MOST WANTED. Opowiedzieli oni o prowadzonych przez siebie seminariach, konkursie fotograficznym „Most Światłem Malowany” oraz konkursie na mosty drukowane w technologii 3D „MOST 3D WANTED”. Prezentacje i referaty wywołały żywe zainteresowanie słuchaczy i stały się inspiracją do dyskusji. W Regatach o Puchar Związku Mostowcow Rzeczypospolitej Polskiej, ktore towarzyszyły spotkaniu, wzięło udział aż 35 trzyosobowych załog z całej Polski. Nowa formuła regat zakładała zawody na łodkach klasy Puck. Od uczestnikow wymagana była znajomość żeglarskiego rzemiosła, nie był wymagany patent żeglarski. W sobotę drużyny zostały podzielone na dwie grupy. W każdej z nich odbyły się 4 wyścigi, które pozwoliły wyłonić 18 najlepszych załóg.

W niedzielę odbyły się mały finał, w którym wzięły udział drużyny, które zajęły miejsca 19-35, oraz duży finał spośród załóg, które zdobyły miejsca 1-18. W klasyfikacji generalnej zwyciężyła drużyna PERI1 w składzie: Mariusz Karczewski, Wojciech Wyrwicki, Michał Lesiak. Drugie miejsce zajęła załoga GEO-BOR2 w składzie: Krzysztof Żółtowski, Roman Borucki, Ewa Borucka. Trzecie miejsce na podium zajęła drużyna PERI3, którą tworzyli: Piotr Stodułko, Daniel Charubin, Paweł Okulski. Zawody zostały poprzedzone wykładem „ABC żeglarstwa regatowego” prowadzonym przez Janusza Frąckowiaka – trenera i instruktora żeglarstwa w Sekcji Wyczynowej Yacht Club Rewa. Zapoznał on słuchaczy z podstawami żeglarstwa i strategii regatowej. Piękna pogoda, bliska i kojąca obecność morza, wzajemna zdrowa rywalizacja podczas regat, wspaniała atmosfera oraz zorganizowane spotkania towarzyskie stworzyły świetną okazję do wymiany doświadczeń i informacji oraz integracji środowiska mostowego z całej Polski. Mamy nadzieję, że Nadmorskie Spotkania Mostowców w Rewie
wpiszą się na stałe w kalendarzwydarzeń mostowych w Polsce.


Organizatorem Nadmorskiego Spotkania Mostowców byli Związek Mostowców RP Oddział Gdański oraz Fundacja Rozwoju Inżynierii Lądowej. Partnerami organizatorów byli: Politechnika Gdańska, Yacht Club Rewa, Koło Naukowe MOST WANTED oraz czasopismo „Builder”. Wydarzeniu patronowała Pomorska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa, a patronat medialny zadeklarowały czasopisma „Mosty” oraz „Materiały Budowalne”. Sponsorami były firmy: Budimex S.A., PERI Polska Sp. z o.o., Keller Polska Sp. z o.o., Energopol – Szczecin S.A., Transprojekt Gdański Sp. z o.o., Aarsleff Sp. z o.o., GTI Design Sp. z o.o., Sto Sp. z o.o., ViaCon Sp. z o.o., Gotowski Sp. z o.o., Sika Poland Sp. z o.o., Polwar S.A., BBR Polska Sp. z o.o. Dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniu. Gratulujemy zwycięzcom regat, wszystkim zawodnikom i kibicom. Dziękujemy prelegentom
za ciekawe referaty.

Mamy nadzieję, że zobaczymy się na kolejnych Nadmorskich Spotkaniach Mostowców i regatach już za rok! Ahoj!


Więcej informacji na: wilis.pg.edu.pl/regaty oraz www.facebook.com/RegatyMostowcowREWA

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij