Betonowa przeprawa dla pieszych i rowerzystów nad Wełtawą miała ponad 30 lat. Oddano ją do ruchu w 1984 r. W sobotę, 2 grudnia, obiekt się zawalił, a cztery osoby zostały ranne.

Kładka o długości około 250 m zlokalizowana była w północnej części miasta i umożliwiała przejście z Cesarskiej Wyspy do prawobrzeżnej części Pragi, do dzielnicy Troja.

Czeskie media podają informacje, że most był naprawdę w złym stanie i osoby odpowiedzialne za jego utrzymanie były tego świadome. Już kilka lat temu informowano, że stalowe liny podtrzymujące konstrukcję są silnie skorodowane, jednak aż do wypadku nikt nie interweniował w tej sprawie.

Źródło: Deutsche Welle


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij