Podczas Seminarium Wrocławskie Dni Mostowe 2017 redakcja czasopisma „MOSTY” miała przyjemność ogłosić wyniki IX edycji Konkursu Mostowego i wręczyć statuetki firmom, które zgłosiły zwycięskie obiekty.

Jest to już dziewiąta edycja, a konkurs nadal cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem firm projektowych i wykonawczych - niewątpliwie wskazuje to na bardzo dobrą kondycję polskiej myśli inżynierskiej. Ideą konkursu jest promowanie polskiej myśli projektowej i nagrodzenie najbardziej wyróżniających się obiektów spośród tych, które zostały oddane do użytku w ostatnim czasie. Co ważne, konkurs ma charakter całkowicie niekomercyjny a wręczane nagrody są wyrazem uznania dla innowacyjnego podejścia w budowie obiektów mostowych. Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Związek Mostowców Rzeczpospolitej Polskiej.

Podczas ogłoszenia wyników na scenie towarzyszyli nam prof. Krzysztof Żółtowski, zastępca przewodniczącego Związku Mostowców RP oraz prof. Janusz Szelka – przedstawiciel jury konkursu, którzy wręczali zwycięzcom statuetki i dyplomy.

W pierwszej kategorii - realizacja projektu mostu drogowego lub kolejowego o rozpiętości do 70 m – zwycięskim obiektem okazał się wiadukt w ciągu ul. Wojska Polskiego nad Aleją Jana Pawła II w Bydgoszczy. Obiekt został zgłoszony zarówno przez projektanta obiektu – firmę Pracownie Inżynierskie SOCHA, jak i wykonawcę – firmę GOTOWSKI.

Kolejną kategorią konkursu jest realizacja projektu dużego mostu drogowego lub kolejowego o rozpiętości powyżej 70 m. Nagrodę główną w tej kategorii otrzymał most drogowy w ciągu drogi ekspresowej S7 nad rzeką Wisłą w Krakowie zgłoszony przez firmę STRABAG.

Trzecia kategoria konkursowa to realizacja projektu kładki dla pieszych. W tej kategorii zwycięskim obiektem została zwodzona kładka piesza przez rzekę Motławę na Wyspę Ołowiankę w Gdańsku zgłoszona przez firmę Mosty Gdańsk.

W czwartej kategorii - renowacji już istniejącego obiektu inżynierskiego - nagrodę główną zdobyła firma Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe za przebudowę obiektu mostowego nad wejściem do śluzy Kanału Żerańskiego w Warszawie.

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich firm, które wzięły udział w tegorocznym konkursie, jak i do zwycięzców. Dodatkowo dziękujemy Organizatorom Wrocławskich Dni Mostowych, a szczególnie profesorowi Janowi Biliszczukowi i P. Małgorzacie Skowronek, którzy od lat wspierają ideę konkursu i dają nam możliwość ogłoszenia wyników konkursu na tak prestiżowym i ważnym dla branży mostowej wydarzeniu.

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim laureatom oraz osobom, które miały swój udział w powstawaniu tych obiektów. Dziękujemy również wszystkim firmom za zgłoszenia do tegorocznej edycji konkursu. Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie w przyszłym roku, tym bardziej, że będzie to jubileuszowa X edycja konkursu!

Zobacz wyniki poprzednich edycji konkursu

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij