Most Zamkowy w Opolu miał być zamknięty do połowy grudnia. Okazało się, że wykonawca remontu ukończył prace przed terminem.

Remont Mostu Zamkowego rozpoczął się na początku listopada. Spowodowany był szybko pogarszającym się stanem drewnianych elementów przeprawy.

Na czas prac most został zamknięty. To dodatkowo utrudniło i tak niełatwy przejazd na Zaodrze. Kierowcy na tyle przyzwyczaili się do wcześniejszej zmienionej organizacji ruchu, że gdy most został ponownie otwarty, mało kto z niego korzystał.

Wykonawcy udało się zrealizować remont szybciej. Mając świadomość, że ta niewielka przeprawa jest jednak istotna dla ruchu w centrum Opola, postanowiliśmy od razu ją udostępnić – mówi Zbigniew Bahryj, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.

MZD od kilku lat przymierza się również do wymiany całej płyty mostu. Drewniane elementy planuje się zastąpić stalowymi. Szacunkowy koszt inwestycji to około 1,5 miliona złotych. Pieniądze na ten cel mają być zarezerwowane w budżecie na 2019 rok.

Źródło: http://www.nto.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij