Ukończono jeden z czterech zaplanowanych etapów przebudowy Mostu Tczewskiego. Drugi etap podzielono na dwie części ze względu na wzrost cen w budownictwie.

Wspomniany most powstał w połowie XIX wieku i łączy Tczew z miejscowością Lisewo. Obiekt drogowo-kolejowy był wtedy najdłuższym mostem Europy. Obecnie liczący ponad 150 lat zabytek inżynierii mostowej jest w bardzo złym stanie technicznym i od 2011 roku jest pozostaje wyłączony z ruchu.

Przebudowa mostu rozpoczęła się w 2015 roku. We wrześniu ogłoszono przetarg na drugi etap prac, ale został on unieważniony. W efekcie drugi etap przebudowy został podzielony na dwa podetapy. W ramach podetapu IIA zaplanowano m.in. demontaż światłowodu podczepionego pod mostem i przeniesienie go pod dnem Wisły, rozbiórkę obu istniejących przęseł nurtowych, rozbiórkę przęsła nr 1 – między przyczółkiem od strony Tczewa i filarem nr 1.

W ramach etapu IIB dokończona ma być budowa brakującego odcinka przęsła nurtowego oraz wykonany pozostały zakres prac, które zawierały się w całym etapie II i nie zostały wykonane w ramach podetapu IIA. Cały drugi etap przebudowy wiąże się z wymianą przęseł nurtowych (na wzór historycznych), budową przyczółka od strony Tczewa oraz wymianą filara nr 2.

W trzecim etapie przebudowy planowany jest remont przęseł od strony Lisewa oraz wymiana części powojennej  konstrukcji. W czwartym etapie zostaną wybudowane wieżyczki oraz portal od strony Tczewa.

- Każda inwestycja, przy realizacji której wynikła konieczność dalszego etapowania, ma swoje konsekwencje czasowe w procesie jej realizacji - mówi Marcin Stolarski, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Tczewie.

Źródło: http://www.rynekinfrastruktury.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij