Gotowy jest już nowy most na Cedronie w Leśnicy, łączący gminę Stryszów z gminą Lanckorona. Jego budowa trwała ponad trzy miesiące i kosztowała 2,3 miliona złotych.

Most powstał 72 lata temu, za czasów II Wojny Światowej i ze wzlgędu na swój stan techniczny, od dawna prosił się o wyburzenie. Nowy most ma 18 metrów długości (o 4 metry więcej niż poprzedni), 11,5 metrów szerokości (o 2 metry więcej niż poprzedni) i chodnik po obu stronach (poprzedni ich nie miał).

Całkowity koszt tej inwestycji wyniósł 2,3 miliona złotych. Połowę tej kwotystarostwo pozyskało z budżetu państwa, blisko 1 milion złotych pochodzi z budżetu powiatu wadowickiego, zaś 170 tysięcy złotych dołożyła gmina Stryszów.

W tym tygodniu przeprowadzono odbiór techniczny nowej konstrukcji. Oprócz starosty uczestniczyli w nim także m.in. radni powiatowi Zbigniew Fraś, Jan Gębala, Jerzy Sikora, wójt Stryszowa Jan Wacławski, a także inspektor nadzoru i przedstawiciele firmy Fib-mosty, która jest wykonawcą mostu.

Źródło: https://wadowiceonline.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij