Planowana jest budowa nowego mostu przez Bóbr w Bolesławcu. Obiekt ma powstać w ciągu drogi krajowej nr 94 - aktualnie GDDKiA we Wrocławiu szuka projektanta.

Zlecenie dotyczy wykonania dokumentacji projektowej dla rozbudowy układu komunikacyjnego wraz z przebudową istniejącego i budową nowego mostu przez Bóbr w ciągu DK-94 w Bolesławcu.

Obiekt, który objęty zostanie planem przebudowy, znajduje się w ciągu drogi klasy GP stanowiącej alternatywę dla autostrady A4. Przeprawa ta w centrum miasta jest mocno obciążona ruchem miejskim, na który nakłada się ruch tranzytowy, a przed mostem znajduje się rondo, które dodatkowo spowalnia ruch i jest utrudnieniem również dla pojazdów ciężarowych.

Plany obejmują budowę dwóch obiektów – istniejący most ma zastąpić nowy, a tuż obok powstać ma nowy obiekt. Wraz z mostem przebudowany zostanie ok. 200 metrowy fragment ul. Zgorzeleckiej i Armii Wojska Polskiego, a także – w ramach przebudowy skrzyżowań – ulice Widok i Wróblewskiego.

Przebudowane zostanie również rondo przed wjazdem na most – zastąpi je nowe skrzyżowanie. Planowana jest także budowa i przebudowa chodników, a także budowa mini węzła autobusowego, by przenieść przystanki poza główny strumień ruchu.

Czas na składanie ofert mija 6 lutego. Nowa przeprawa ma być gotowa do końca 2021 roku.

Źródło: http://www.rynekinfrastruktury.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij