Ruszył przetarg na na budowę kolejnego odcinka drogi ekspresowej S1 – obejścia Węgierskiej Górki.

Projekt przewiduje budowę odcinka 8,5km drogi ekspresowej na trasie Żywiec-Przybędza oraz Milówka-Szare z dwoma tunelami budowanymi metodą górniczą – jeden powstanie pod masywem Barania, a drugi pod masywem Białożyński Groń. Powstaną również estakady nad dolinami potoków górskich i drogi dojazdowe.

Z uwagi na górski charakter trasy będzie ona przebiegała w znaczącej części na obiektach inżynierskich – mówi Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Prace mają się rozpocząć w 2019 r., a ich zakończenie planowane jest na 2022 r. Koszt inwestycji wyniesie ponad 1,5 mld zł, ale otrzyma ona dofinansowanie w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych (PBDK) na lata 2014-2020.

 Źródło: www.inżynieria.com / Fot. GDDKiA


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij