W poniedziałek, 5 lutego, firma Energopol Szczecin uroczyście zakończyła operację nasuwania estakady E-2 na obwodnicy Wałcza w ciągu drogi krajowej nr 10.

Obiekt budowany jest w technologii nasuwania podłużnego w miejscowości Wałcz Drugi. Zastosowana technologia polega na budowaniu elementów konstrukcji na miejscu i łączeniu ich z już istniejącymi, nasuwając na filary.

Nasuwanie 760-metrowej estakady rozpoczęło się w czerwcu 2017 roku. Konstrukcja składa się z 13 przęseł, z których 11 ma rekordową długość 61,3 m. Estakada ze względu na swoje ulokowanie nad jarem, jest oparta na palach o łącznej długości 11,5 km.

Nie chcę mówić, że to najdłuższe przęsła na świecie, czy w Polsce, bo już wiele razy czytałem informacje o największych mostach, które największymi nie były – mówi prof. Krzysztof Żółtowski, autor projektu mostu po optymalizacji. – Na pewno zastosowane zostaną tu jedne z najdłuższych przęseł nasuwanych w Polsce. Ja o dłuższych nie słyszałem – dodaje.

Budowa obwodnicy ma przede wszystkim przenieść ruch tranzytowy z centrum Wałcza na jego obrzeża. Zakończenie inwestycji planowane jest na trzeci kwartał 2018 roku.

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij