Trwa już produkcja stalowej konstrukcji nowej przeprawy, która połączy centrum Nowego Sącza z dzielnicą Helena - Mostu Heleńskiego.

- Faktycznie stalowa konstrukcja nowego mostu już się robi – mówi Grzegorz Mirek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu. – Są trzy wytwórnie, które produkują stalowe elementy – dwie na Śląsku i jedna w Grybowie.

Wspomniane konstrukcje będą transportowane do Nowego Sącza drogą lądową, samochodami przystosowanymi do przewożenia takich ładunków.  

Transport takich elementów jest gigantycznym i trudnym przedsięwzięciem. Trzeba mieć świadomość, że będą to ogromne transporty.  Kiedy będą docierały pierwsze elementy to z pewnością będą składowane nieopodal placu budowy. - dodaje Grzegorz Mirek.

Dyrektor przewiduje, że prace związane z budową przyczółków mostu, a w dalszej kolejności montażem konstrukcji rozpoczną się najwcześniej na przełomie kwietnia i maja.

Wykonawcą inwestycji o wartości 76 mln złotych jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Banimex z Będzina. Nowa przeprawa ma być gotowa jeszcze w tym roku. 

Źródło: UM Nowy Sącz


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij